Veľká noc ide …

Klub dôchodcov Prejta (čo je miestna časť Dubnice nad Váhom), v spolupráci s Výborom mestskej časti Prejta a pod odborným dohľadom p. Janky Okuliarovej – Čugovej pripravil pre občanov Prejtej pekné nedeľné popoludnie.

Ženičky – šikovníčky pripravili pre svojich spoluobčanov, pred blížiacimi sa veľkonočnými sviatkami, prezentáciu svojich výrobkov s veľkonočnou tematikou. Mohli sme sa pokochať zdobenými kraslicami z rôznych vajíčok od prepeličích po pštrosie (napr.: maľovaným, vyškrabávaním, drôtovaním, brúsením, voskovou technikou, brúsením keramických vajíčok, patchworkom a iným). Videli sme vyzdobené parníčky, a čo šikovnejší mohli pridať ruku dielu, žiaľ boli to zväčša deti. Pozreli sme si pletenie korbáčov a zdobenie halúzok narezávaním. Návštevníci pozorne sledovali šikovné ručičky pri výrobe paličkových čipiek. Nezabudlo sa ani na občerstvenie. Na dobrú chuť sme okoštovali slané či sladké koláče, na zdravie vínko, či teplý čajík. Malé deti tam mali zábavný kútik na maľovanie, alebo hranie sa s hračkami.

Tak dovidenia o rok.

Robert Zvonár

« z 4 »

2 názory na “Veľká noc ide …

  1. Katarína

    Ďakujeme za krásne zábery na doslova umelecké kúsky našich ľudových umelcov. Ale nedá sa celkom presne odfotografovať atmosféra, ktorá vládla počas tejto akcie. Ľudia, ktorí odchádzali boli plní krásnych dojmov. Treba poďakovať pani Janke Okuliarovej-Čugovej, ktorá spolu s dcérou Gabikou a nevestou Radkou, prišli s ponukou podeliť sa s výsledkami svojho dlhoročného snaženia v oblasti výroby kraslíc, zdobenia vajíčok, ručnej výroby mydla a priviedla aj ďalšie osoby, ktoré boli také ochotné a ukázali ako vyrábajú paličkovú čipku, háčkovanú techniku, pletenie korbáčov, ozdobné narezávanie prútikov… Pripravili si úchvatnú výstavu a v spolupráci so seniorkami Klubu dôchodcov v Prejte a s ochotnými sympatizantkami dosiahli vynikajúcu úroveň tohto podujatia. Pod šiatrom pred Spoločenským domom zas bolo možné si pri hudobnom „podmaze“ vypiť vínko a ponúknuť sa pohostením, ktoré napiekli ochotné ženičky.
    Opäť sa potvrdilo – v Prejte máme veľa šikovných ľudí !
    Katarína

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *