Detský karneval v Prejte

… po už získanej dobrej povesti o organizovaní akcií v Prejta – MDD, Guláš, Seniori, Mikuláš, Vianočný pochod, oznam o konaní Karnevalu v Prejte, ktorého sa ujal Miestny spolok Slovenského Červeného kríža s podpotou VMČ, priniesol skutočne veľkú účasť miestnych aj cezpoľných návštevníkov.
Zúčastnilo sa na ňom viac ako 70 (najkrajších) detských masiek na svete v sprievode mamičky, ocka, babičky, tetušky….Prišli nazrieť aj iní obyvatelia Prejty, nielen tí, čo mali malé deti v maskách. Všetci so záujmom a s pobavením si užili jednotlivé súťažno-zábavné vstupy, na ktorých sa zúčastnili ako súťažiaci okrem detí/masiek, aj ich rodičia.
2016_02_06-DSC_3239Poďme ale po poriadku – ako prvé sa uskutočnil pochod masiek od Spoločenského domu do Penziónu Dubina Prejta. Tu už klienti (deduškovia a babičky) čakali na detičky , ktoré im za hudobného sprievodu harmonikára deda Jozefa zaspievali a zatancovali pár pesničiek a tie odvážnejšie niečo samostatne zarecitovali. Pri odchode boli všetky deti odmenené malou sladkosťou a ako sprievod masiek sa vrátili do Spoločenského domu, kde sa pokračovalo v programe.

Program – diskotéka, súťažno/zábavné disciplíny, predstavovanie a odmeňovanie všetkých masiek na pódiu, tombola. Všetko prebiehalo v úžasnej atmosfére.
Pre najmenších štuplíkov – organizátori pripravili “mini” hracie kútiky s hračkami, s kresliacim potrebami, s “maskovacím” stolíkom, kde boli k dispozícii okrem zrkadla, nalepovacie fúzy, farebné parochne, farbičky na tvár, maxi okuliare, bublifuk…
Pre masky a ich rodičov- pripravili organizátori pohostenie: šišky, fánky, džbány s nápojmi
Pre rodičov – v šiatri pred Spoločenským domom varené vínko, niečo slané na zahryznutie, teplé párky.

Čo je ale na celej akcii najhodnotnejšie – k organizovaniu Karnevalu sa pripojilo veľké množstvo ľudí, ktorí nezištne, priložením rukou k dielu boli nápomocní k jeho výsledku. Obyvatelia Prejty správne pochopili zmysel celej akcie – niektorí priniesli napečené koláče, slané pečivo a tí, ktorí nemali v ruke nič podobné, prispeli “do dobrovoľného príspevku na náklady Karnevalu” alebo kúpou tomboly. Celý výťažok z Karnevalu samozrejme “Červený kríž” použije na akcie zhodujúce sa s jeho cieľmi a poslaním.
Chcelo by to poďakovať sponzorom – je to ale veľmi ťažká úloha. Niekto dal peniaze, niekto veci, ktoré boli potrebné na súťaže, ženičky NEZIŠTNE napiekli, priniesli dekorácie, pracovali pri obsluhe, predaji tomboly, výzdobe a upratovaní Spoločenského domu… a keď sa písala tabula sponzorov – nikto na nej nechcel byť zverejnení (zo skromnosti).
A to je obrovská hodnota tohto diela – KARNEVAL v Prejte.
Nech žije a hlavne nech nie je NAŠOU poslednou akciou v Prejte! (Ešte TO!!!)

slovo: KatarínaM foto: ROOT

Prvá časť fotogalérie tu, druhá v príspevku: Detský karneval v Prejte – dokončenie.

« z 8 »

2 názory na “Detský karneval v Prejte

  1. Marianna

    Okrem dobrej zabavy pre deti chcem pochvalit občerstvenie,ktorého množstvo som nezažila na žiadnom karnevale,dokonca ani na plese. Všetko slané aj sladké bolo veľmi chutné,taktiež každé dieťa dostalo keksík,chrumky alebo tyčinky a džús. Naozaj štedré,dakujeme 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *