Hlúposti na facebooku

2015_12_20_001Nadobudol som dojem, že internet spôsobuje presne opak toho, čo by mal – ľudia hlúpnu. Alebo mám tento dojem možno kvôli facebooku, ktorý umožňuje aby bolo najviac počuť tých, čo inak nemajú čo povedať a iba vykrikujú hlúposti do sveta. A podobní, ktorí nedokážu už ani tú hlúposť napísať sa k nim vždy s radosťou pridávajú. Buď jednoduchou vetou, rozviť ju by bol už pre nich evidentne problém, alebo aspoň lajknutím. Často to býva že čím väčšia hlúposť, tým viac lajkov sa nazbiera.  Druhou skupinou na facebooku sú ľudia, ktorí radi zneužívajú pre svoje zištné záujmy jednoduchosť týchto zhlúpnutých prispievateľov. O tom ale možno niekedy inokedy. Jednou z takýchto do neba volajúcich sprostostí je aj „kauza neukončeného chodníku“ pri Lídli. Presnejšie oproti Lídlu, pred Božou mukou. Ešte ani nebola ukončená práca a už bol nepochopený zámer podporený neschopnosťou aspoň trochu logicky myslieť  prezentovaný na pofidérnej facebookovej stránke „Dubnica nad Váhom Dca“. Bohu žiaľ, na rovnaký vlak naskočila aj moja obľúbená „Dobré ráno Dubnica“. Myslím si že tu jej administrátor ukázal svoju úbohosť tým, že aj keď vedel  o čo ide, neodolal pokušeniu ťažiť politické body.

Vrátim sa teraz od mojich subjektívnych pocitov k realite a skúsim popísať skutočný stav, tak ako ho poznám. Na tomto mieste ešte poďakujem adminovi že mi umožnil zverejniť svoj názor. Pod dotknutým príspevkom nemôžem, nakoľko ma administrátor už dávnejšie za pár mojich príspevkov ktoré mu nehrali do karát zablokoval. Zároveň adminovi tohto webu patrí naozaj srdečná vďaka aj za to že sa mi sám ponúkol – šiel spraviť fotografie na inkriminované miesto. A aj som rád že môžem svoj názor napísať tu a nie na facebooku a zverejniť bez toho aby ho niekto zmazal, lebo jemu nepasuje do politickej hry ktorú robí. Teraz k veci – p. Dagmar Vavrová poslala príspevok na FB s fotografiou, ktorej printscreen som zaradil k priloženým fotografiám od admina:

Tak k tomuto už naozaj niet čo dodať……Nový akože chodník !?

P. Vavrová, ste na omyle. To miesto nie je chodník ale ho vydláždilo mesto pre ľudí čo chodia navštevovať ten kríž. Desiatky tetičiek a ujčekov z priľahlého domova dôchodcov, z ul. Partizánskej a Horných Koloniek. Mohli ste si okrem fotenia z okna aj všimnúť, že tam chodia zapaľovať z príležitosti kresťanských sviatkov sviečky a dokonca som si pred časom všimol že sa tam večer modlia aj Ruženec – možno viete čo to je. To miesto bolo nedôstojne upravené na to, že sa tam naše mamy a babky schádzali. Predtým to bolo jedno veľké blato a kaluža vody keď pršalo. Patrí naozaj veľká vďaka mestskému úradu že miesto pred krížom dali do náležitého poriadku. Nejde o žiaden chodník. Ani o pokračovanie nejakého chodníku. Na vašej fotografií síce vidieť betónovú dlažbu, ktorú na vyšliapanú skratku cez trávnik položilo niekoľko ľudí z bytovky za parkoviskom aby nebehali po blate, ale naozaj sa nejedná o žiaden oficiálny chodník, na ktorý bolo vydané stavebné povolenie a je zanesený aj v mape. Ten chodník cez trávnik je miesto, aké sú v Dubnici nad Váhom Bohužiaľ všade a veľa, lebo sme lenivý a skracujeme si cestu kade tade. Nehľadíme že ničíme trávnik a výzor okolia. Načo by sme aj, stačí keď potom na facebooku budeme prehlasovať ako nám záleží na zeleni a na tom, ako naše mesto vyzerá.

slovo: ujo Karol foto: ROOT

A ešte jeden odkaz, už keď je na tom printscreene – p. Paksi, máte naozaj pravdu. Veď aj preto už nie ste poslancom MsZ a aj preto nikdy, aj napriek vašim ambíciám ktoré ste svojho času verejne prezentovali, nemôžete byť na mestskom úrade. Viem, vy ste abstinent.

5 názorov na “Hlúposti na facebooku

 1. ujo Karol Autor

  Juraj, ďakujem za zredigovanie a technickú pomoc. Tú fotogalériu som naozaj nemohol pridať, nevidel som ju a keď som sa chcel do fotogalérií dostať, dalo mi to nejakú chybu 🙁

 2. Martin Guliš

  Juraj obdobné reakcie sú snáď všade….My sme národ ufrflancov,ktorí nadávajú na všetko.Zrejme sa ozaj oplatí nerobiť nič,pretože len vtedy asi nebude čo kritizovať….Ja mám skúsenosti z Trenčína,kde primátor predstavil vizualizáciu nového námestia,nový terminál.To si mal počuť tie pripomienky…..Nové námestie zle,lebo nieje rovný betón a ženy v lodičkách majú problém,další pán k terminálu-je to zlé,lebo sa zasa len budujú obchody.Čo na tom,že Trenčín bude ako prvý mať moderné vlakové a autobusové nástupište,ktoré bude závidieť aj Bratislava!!Žiaľ,nie sme zrejme ochotní pozerať objektívne…Podobne ako v Dubnici námestie,dlažba….Ľudia chcú byť múdri,no ukazujú vlastnú hlúposť…Svojho času kritika na primátora za dlažbu bez pochopenia,že primátor nie je architekt a o podobných záležitostiach nerozhoduje…Je toho žiaľ veľa,no aspoň faktom zostáva,že reči sa hovoria,chlieb sa je a práce prebiehajú…

 3. Jozef Patka

  ad 1.) Na tom mieste pri krizi, kde je teraz polozena nova dlazba, bola taka ista dlazba, aku mozno vidiet na zvysku chodnika, ktory tam ostal. Ten chodnik, ktory tadial viedol tam bol minimalne 10 rokov a ak bol postaveny bez povolenia, tak uz mal byt davno odstraneny. Nikto tu nekritizuje to, ze mesto dalo plochu pred krizom vydlazdit, len by bolo potrebne dotiahnut veci dokonca. Bud potiahnut novu dlazbu po trase stareho chodnika, ktory by sice vyustil do stredu parkoviska, ale ludia by si mohli stale skratit cestu smerom k lidlu, alebo stary chodnik, udajne ciernu stavbu, odstranit. Z vizualneho hladiska to strasne klaje oci a vsetci chceme predsa zit v peknom meste.

  ad 2.)
  Ku komentaru o namesti v Dubnici: Je vynikajuce, ze aj v Dubnici mame konecne namestie, resp. nieco, co ho ma pripominat. Co je uz horsie, je vizualne hladisko ale to moze byt subjektivny nazor. Co je na nom ale zle, ze po polroku od jeho vyhotovenia dlazdice „lietaju“ pod nohami a urcita cast sa uz musela zalievat betonom, takze koncept je opat taky ze na kusku je velka betonova dlazba, kusok je len zaliaty betonom a o kus dalej pri filagore je zase mala zamkova dlazba. Keby vam to niekto odovzda na vasom sukromnom pozemku v takej kvalite a za peniaze co to stalo, tak ho minimalne pohvalite lopatou po paprčkách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.