Nedeľná prechádzka po Astre

Billa OC Astra

Bol som sa poprechádzať, samozrejme s foťákom po novom OZC Astra. Kto nevie, je to práve dokončovaná prízemné budova na námestí Matice slovenskej. Nie že by som nemal ako inak tráviť nedeľné predpoludnie, ale nedalo mi neísť sa kuknúť na to čo je nové. A pozrieť sa na to aká je realita, čo sa týka „kuvičích hlasov“  ohľadne odpojenia podchodu od autobusovej zastávky a chodníku, aj to ako vyzerá ten výjazd, ktorý hrozí podľa majstrov sveta v predpovedaní dopravným kolapsom.
Asi ako takmer vždy sú hlasy „pesimistov“ v predstihu pred zdravým rozumom. Východ z podchodu je napojený tak ako má, nie je problém ho po prechode prekonať kľudne aj s kočiarikom, či invalidným vozíkom. A ten dopravný chaos – každý kto naozaj už zopár rokov šoféruje vie, že žiaden kolaps nehrozí, Jednak je to parkovisko pred Billou pre pár áut, teda nič gigantické na spôsob Lauga s Tescom v Trenčíne a jednak, vjazd a výjazd je iba „po pravej ruke“. Žiadne prepletanie sa medzi autami do ľava. Kolaps nemôže vzniknúť ani náhodou, aspoň pokiaľ nebudú v aute sedieť tí odborníci, čo ho prorokujú 😀
Spravil som 45. fotiek z interiérov už takmer hotovej Billy, aj zo zákutí, ktoré ako zákazníci nikdy neuvidíte. Prešiel som pozemnú garáž a pofotil aj trošku interiéru. Nech sa páči nakuknúť:

« z 2 »

4 názory na “Nedeľná prechádzka po Astre

  1. ROOT Autor

   Ďakujem za reakciu.
   Nerobím si srandu, stačí iba poriadne prečítať čo píšem. Netvrdím že nie sú problémy s dopravou v Dubnici nad Váhom. Tak ako sú všade. Problémy by boli aj keby nebol kruháč, zrejme ešte väčšie. To už je ale len špekulácia z mojej strany. Ja som iba tvrdil že ten výjazd od novej Billy nijako neovplyvní dopravnú situáciu v Dubnici nad Váhom, Vieš koľko je tam parkovacích miest a koľko z nich je vyhradených pre invalidov? Keby sa tam každých 10 minút vymenili všetky autá, tak to je 1 auto raz za 2 minúty čo odtiaľ pôjde von.. A to je hlúposť aby sa autá menili každých 10 minút, rátam že keď sa to zažije tak odtiaľ pôjde 1. auto priemerne raz za 5 minút, ale skôr ešte menej. A to iba odbočuje vpravo. Inak sa von ( smerom na Novú Dubnicu ) nebude dať ísť. Ani smerom od Ilavy tam nezatočíš.
   Pochopené o čom som písal ?!
   PS: autom chodím cez Dubnicu cca 30 rokov takmer denno denne. Pamätám si ešte časy a jazdil som cez Dubnicu nad Váhom keď sa dalo po 23:00 cez Dubnicu frčať 90km/hod. Vlastne cez každú uzavretú obec. 🙂

 1. ujo Karol

  Niektorí Dubničania čo píšu stále o dopravnom kolapse mi prídu ako riadni vidláci čo neboli asi ďalej ako v Ilave. Idú sa posrať že idú od ZTS o päť, či desať minút dlhšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *