Stalo sa, ako som predpokladal

Po desiatich dňoch, čo som napísal svoj druhý príspevok /Tak som sa konečne prebral/ do svojho blogu, sa môžem hrdo a veselo usmievať. Stalo sa presne to, čo som predpokladal. Kiska sa nepostavil za predčasné voľby a všetko sa vrátilo späť, takmer do starých koľají. A tanečky okolo neuznania prvého Pellegríniho návrhu (zloženia novej vlády), boli iba zastieracím manévrom: aby Kiska nevypadal moc blbo, aby ukázal že „má tu moc“. A aj preto, že súhlasiť hneď s prvým návrhom, by bolo moc okaté.

Mám v hlave veľa tém

a pôvodne som chcel písať o Škripaľovi a hystérií s odvolávaním Ruských diplomatov. Celý deň ale premýšľam nad tým, že začnem písať o niečom, čo sa nás Dubničanov omnoho viac dotýka (bližšia košeľa ako kabát) a možno aj omnoho viac zaujíma. Podnet k tomu mi dalo už druhé číslo magazínu MONITOR v poštovej schránke, ktorý vydáva nový kandidát na primátora p. Robert Rafaj. Priznám sa že toho pána vôbec nepoznám. Na rozdiel od prvého kandidáta (podľa poradia ako sa prihlásili ku kandidatúre) p. Emila Suchánka, s ktorým sa poznáme, už dlhé roky. Práve preto som sa rozhodol venovať naozaj podrobne a zodpovedne tejto téme. Veď ako si volič môže naozaj vybrať, komu dá svoj hlas, ak o kandidátoch nič nevie? Z toho čo sami o sebe napíšu? Ak máte čo len štipku kritického myslenia a zdravého sedliackeho rozumu, tak sa s takýmito informáciami neuspokojíte a neprikladáte im veľkú váhu – môžu byť vrcholne neobjektívne, alebo pomerne bezcenné (iba politický marketing). 😉

Informačná asymetria

je najväčším nepriateľom dobrého rozhodnutia. Preto sa pokúsim priniesť aj také informácie – ak sú a objavím ich (aj s vašou, čitateľskou pomocou, verím že budete mať záujem) – ktoré by kandidáti na post primátora, alebo kandidáti na poslancov mestského zastupiteľstva o sebe asi nenapísali.

nedajmesaopitsuchymrozkom@centrum.sk

je môj e-mail, na ktorý môžete posielať svoje skúsenosti, postrehy a návrhy. Sami tak môžete ovplyvniť a prispieť k tomu, čo tu budem písať. Pomocou tohto e-mailu oslovím aj samotných kandidátov, ak budem potrebovať odpovede, aj na vaše otázky (onus probandi – ak niečo tvrdíš, musíš to aj dokázať). Analýzou toho čo sa dozvieme, čo nám kandidáti ponúkajú, môžeme spoločne nakoniec dospieť k matematickému vyjadreniu „hodnoty kandidáta“. Jednoducho povedané, pristúpime k hodnoteniu málilinko vedecky (konečne znovu oprášim aj svoje vedomosti a skúsenosti) a ohodnotíme kandidátov bodovo, v intervale od 1 až do 10, kde 10 je zrejme nedosiahnuteľná hodnota a pri hodnote 1 by kandidát mal zvážiť okamžitú abdikáciu…

(Reliabilita matematického vyjadrenia, správnosť indexácie a spôsoby verifikácie môžu byť pre záujemcov po uzavretí témy k dispozícií!).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.