Tak som sa konečne prebral

a po takmer troch týždňoch som opäť ožil. Nevyliezol som síce z hrobky, ako Ježiš pred cca dvetisíc rokmi, ale z postele, kde ma sklátila chrípka. Dobré s nami a zlé preč. Pomohlo mi zopár paralenov, kilá pomarančov a hektolitre čaju. Ako som po troche ožíval, viac a viac som sledoval naozaj hektické chvíle na Slovenskej politickej scéne. Zapovedal som sa, že nebudem na všetok ten cirkus reagovať, ale aspoň môj názor v hrubých rysoch:

Hystéria Matoviča, Sulíka, Galku, Kollára, Nicholsonovej a celého spolku dosahuje vrchol. Doslova sa trasú, aby sa im podarilo opäť sa dostať k válovu. Vedia, že toto začína byť ich posledná šanca. Jediný, kto sa postupne ukľudnil, je Kiska. Zvíťazila u neho vypočítavosť nad pomstychtivosťou (má čo Ficovi vracať, vytiahnuté volebné, daňové a pozemkové podvody sú ešte stále čerstvou ranou). Predčasné voľby mu vôbec nevyhovujú. Jeho Progresívne Slovensko je totiž ešte len v rozbehu, potrebuje viac času na politický marketing a rýchlymi voľbami by zrejme viac stratil, ako získal. Nemôže si dovoliť premrhať prvotný náboj.

Všimnite si, ako sa k veci s rozumom a pragmaticky postavil Kotleba, keď mu konečne umožnili vystúpiť vo verejnoprávnej TV. Jeho vystupovanie a argumenty na míle prevážili zostatok politikov v debate „o päť minút dvanásť“. Myslím si, že opäť získal zopár politických bodov a nejaké tie desatinky, ak aj nie celé percento volebného výsledku.

Naopak, čudujem sa koľko Slovákov sa nechalo zlákať na bezprecedentné využívanie zločinu a tragickej smrti dvoch mladých ľudí. Hyenizmus riadený a živený pomocou mimovládok z vonku (v tomto dávam Ficovi za pravdu), ktoré evidentne vsadili všetko na jednu kartu – presadenie plánov Maďarského žida Soroša a upevnenie si svojho postavenia (a zväčšenie vlastného zisku). Uvedomujú si, že sa začali hrať s ohňom. Ak sa im plán nepodarí, časom dôjde k obmedzovaniu ich sily a schopnosti ovplyvňovať vývoj v spoločnosti. Postará sa o to skupina politikov, ktorá zastupuje hlavne záujmy našich domácich oligarchov a preto nie sú úplne servilní voči EU a západu. Stane sa niečo, čo urobil Orbán. Soroš si to uvedomuje, že môže stratiť po Maďarsku ďalšie ihrisko a tým aj oslabiť svoj drajv v EU.

Preto toľko hystérie.

Na ulici Vám nepomôžu fakty a argumenty. Nikdy sa s nimi nesnažte ani ulicu presvedčiť. Buď Vás nevypočuje, alebo potrestá. Na ulici zabodujete iba s emóciami a je jej jedno, že sú tie emócie živené klamstvom. Hnutie a pochody za „Slušné Slovensko“ dnes už stratili svojho ducha (teda pokiaľ nejakého mali). Prvotným nábojom a myšlienkou bolo podporiť vyšetrenie zločinu vraždy dvoch mladých ľudí, ako aj odstúpenie Fica a Kaliňáka, pod tlakom horúcej stopy na Talianskú mafiu z východného Slovenska. Po pár dňoch táto stopa v médiách (my nič, my muzikanti) vychladla (pozor, netvrdím že klan Vadalovcov a iných nemá napojenie na politiku a nie sú mafiáni): vražda sa vyšetruje, dokonca za pomoci medzinárodného týmu špecialistov a Fico, aj s Kaliňákom odstúpili. Ulica si kladie ale nové podmienky. Je viac ako jasné, že dav je manipulovaný. Okrem iného aj našimi hysterickými politikmi, rovnakým morálnym odpadom (ako je Fico a Kaliňák) – Matovičom, Sulíkom, Galkom, Kollárom, Nicholsonovou a inými. Vo svojej drzosti zašli niektorý z nich tak ďaleko, že dokonca odmietli najvyšší orgán demokratickej moci – referendum.  Majú pred očami iba krvavé súkno predčasných volieb a sú schopní hnať ulicu do extrému a stále nových a nových požiadaviek…

Bez ohľadu na ústavu, na parlamentnú demokraciu a zdravý rozum.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.