reporty

Podarilo sa mi spraviť prvých 60 fotografií z naozaj vydarenej akcie ktorú usporiadali „rodáci“ v Prejte. Priznám sa, že na to ako majú málo skúseností s organizovaním a usporiadávaním podobných kultúrno-spoločenských akcií a na to že to bola (po guláši) druhá veľká akcia, padla mi sánka 😀 . Nemôžem nič iné povedať ako že super, nielen po technickej stránke, ale – a to je dôležité, aj atmosférou a pohodou. Aj keď netvrdím že organizátori nepociťovali začiatočnícku trému a dokonca možno aj stres, nebolo to vôbec poznať a každý kto sa nezúčastnil, najmä s deťmi môže naozaj banovať.
Som rád že to v Prejte začína poriadne žiť a držím všetkým čo sa o to pričinili trpezlivosť a hlavne výdrž. Ono to nie je sranda venovať kus z vlastného života a času pre druhých. Koniec slov a nech sa páči prvých 60 fotografií. Veď dievčatá sa už nemôžu dočkať aby sa videli 😉 :

« z 2 »

Voľné pokračovanie predchádzajúceho ČB fotoreportu. Tentokrát zopár fotiek vo farbe a už z nočných ulíc Vršateckého Podhradia. Fotografov bolo viac ako účinkujúcich, tak som viac lúskal buráky, prizeral sa a menej fotil 😀

« z 2 »

Zatiaľ len 72 fotiek v 256 stupňoch šedi (baví ma to tak) z príprav chalanov. Viac som nestihol spraviť (9. hodín roboty za PC). Ostatné fotky neskôr. Možno už aj vo farbe. A ten kto bez farieb nemôže vydržať, nech nezúfa, neskôr tieto čiernobiele obrázky nasypem aj do fotogalérie i-dca a budú vo farbe.

« z 3 »

V októbri som bol v Prejte a povinnosť ma zaviedla na Družstevnú ulicu. Bola po ukončení prác na novej kanalizácií. Ako vyzerala si môžete pozrieť na pár fotkách ktoré som vtedy spravil:


Dnes už sa nočná mora obyvateľov tejto ulice stala minulosťou, ulica, jazvy po výkopoch boli opravené. 45 fotiek z prebiehajúcich prác iste potešia najmä Prejťanov 😀
« z 2 »

2015_12_01-DSC_0193Na druhý deň po hodine otázok a odpovedí v Dubnici nad Váhom sa rovnaké stretnutie konalo aj s občanmi v Prejte, samozrejme na ich pôde – v spoločenskom dome. Dôvodom je, že ich problémy a otázky, hoc sú veľmi podobné, predsa sú špecifickejšie. Potešiteľné je, zároveň ale aj pre nás Dubničanov „mešťanov“ trošku zahanbujúce, že Dubničanov z Prejtej, teda z ulíc Prejtská a Družstevná bolo na tomto stretnutí niekoľkonásobne viac. Príčinou je zrejme fakt, že sa viac reálne zaujímajú o život okolo seba.

Na 30.11.2015 pozval primátor mesta Ing. Jozef Gašparík všetkých občanov mesta na druhú hodinu otázok v tomto roku do zasadacej miestnosti, tam kde sa konajú aj schôdze MsZ. Pôvodne a konali hodiny otázok každý mesiac, keďže ale do programu všetkých plánovaných mestských zastupiteľstiev bola zaradená aj diskusia s občanmi, od tohto sa upustilo a hodina otázok sa koná raz polročne.
2015_11_30-DSC_0069Pôvodne som chcel obšírnejšie písať o témach čo sa preberali. Od toho čo sa v meste udialo za posledného pol roka, cez plány a vízie do budúcnosti. O veciach ktoré sa nás dotknú a aj o otázkach občanov a odpovediach primátora mesta. Zhrnúť ale cca tri hodiny do nejakej, hlavne neskreslenej formy by bolo veľmi náročné a myslím si, že každý kto sa skutočne zaujíma o veci verejné mal možnosť prísť, vypočuť si a zapojiť sa do debaty. Bohužiaľ tí, čo radi prinášajú najčerstvejšie a často ešte nepotvrdené „pikošky“ sa nezúčastnili. Asi preto že potom by sa ťažšie jednostranne písalo na FB a podprahovo podsúvalo niečo ľahko manipulovateľnej verejnosti. Nežijeme totiž v 2D priestore facebooku, ale našťastie v reálnom 3D svete, kde sa dá a má na jednu vec pozerať z viacerých strán. A aj preto si treba vypočuť , v tomto prípade primátora mesta, aby sme sa nenechali „riadiť“ podsúvaným a účelovým komentárom reality, prezentáciou jednej strany mince, ale vytvárali si vlastné názory.

V nedeľu sme oficiálne zahájili, tak ako sa patrí, v Dubnici nad Váhom Advent . Prvú sviecu zapálili spoločne primátora mesta Ing. Jozef Gašparík a správca farnosti don Marián Bielik sdb. O kultúrny program sa postarali žiaci základných a materských Dubnických škôl. Bohu žiaľ, tento rok nevyšlo počasie a celý program viac, či menej pršalo.
2015_11_29a-DSC_9992Musím ale pochváliť organizáciu podujatia, ktorá zabezpečila prístrešok pre deti čakajúce na vystúpenie, aj keď toto nebola v organizácií kultúrno – spoločenských akcií na námestí Matice slovenskej úplná novinka,. Novinkou ale boli druhé schody na opačnom konci javiska, čo umožnilo plynulejší nástup a odchod detí a hlavne, nedochádzalo ku stresom keď sa v minulosti na jednom schodisku tlačili deti snažiace sa dostať z javiska s tými čo šli práve vystupovať a do toho sa „zapojili“ aj rodičia najmenších ratolestí, ktorí sa snažili v dave nájsť svoje deti .. Za túto naozaj užitočnú drobnosť patrí odboru kultúry vrelá vďaka.
Zopár fotografií z akcie je už štandardom 😉

« z 3 »

Zopár nových obrázkov z pokračujúcej obnovy Pionierskej ulice, budovaniu parkovísk a prístupových komunikácií k obytným domom.

GuruUž túto nedeľu sa dočkáme zapálenia prvej Adventnej sviece, tak ako sa to stalo v Dubnici nad Váhom dobrým zvykom. Čo všetko tomu predchádzalo, aké prípravy – realizácia Adventného venca, postavenie Vianočného stromu a tribúny na námestí Matice slovenskej si môžete pozrieť v priloženej fotogalérií.
Fotografie sú upravené do 256 odtieňov sivej (od bielej po čiernu). Kto má rád farbu, nemusí smútiť, neskôr pridám do fotogalérie i-dca ich originál – farebnú verziu.

« z 2 »

2015_11_18-DSC_9393Dnes bol v prítomnosti primátora mesta p. Jozefa Gašparíka, prednostu MsÚ p. Mariana Michalca, reštaurátora praniera p. Juraja Krajču a iných hostí, za vystúpenia historickej skupiny Wagus z Trenčína slávnostne odhalený a pripojený výstrelom z dela k zrekonštruovaným pamiatkam Dubnice nad Váhom aj pranier, inak aj „stĺp hanby“ stojaci pred kaštieľom.
Rekonštrukcia zahŕňala očistenie od tmelov, rastlín, machu a iného nasadaného biologického materiálu. Po očistení prešlo teleso stĺpu hanby tmelením výpadkov a úbytkov hmoty, ošetrenie hydrofóbnym náterom, ako aj rekonštrukciou a konzerváciou kovových prvkov. Celá obnova bola krytá z dotácie ministerstva kultúry vo výške 2.500€ a z príspevku mesta 600€. Pôvodne stál mestský pranier z roku 1728 uprostred parku Ilešházyovského kaštieľa. Stĺp hanby je barokový štvorhranný kamenný stĺp, ktorý má na vrchu umiestenú jednoduchou rímsovú hlavicou s kamennou guľou. Pomocou želiez na troch stranách sa k stĺpu uväzovali ľudia na základe rozhodnutia richtára, ktorí boli odsúdení za menšie priestupky, ako bohorúhačstvo, ublíženie na cti, ohováranie, výtržníctvo, cudzoložstvo, či menšie krádeže a to až do konca 18. storočia. Ťažšie zločiny sa trestali smrťou sťatím alebo obesením.

No Images found.

Študentskú kvapku krvi, konanú 18.11.2015 od 8:30 na počesť zosnulého spolužiaka Marcela dnes zorganizovala žiacka školská rada SOŠ Dubnica nad Váhom. Každý kto chcel sa mohol zúčastniť a darovať krv aj ako pomoc všetkým, ktorí ju potrebujú. Vďaka patrí každému, kto sa zúčastnil. V priloženej malej fotogalérií so môžete pozrieť 26 fotografií z akcie, tento krát v ČB úprave…

2015_11_07-DSC_8761Dubnickému kaštieľu opäť vládli strašidlá, tentokrát s podtitulom … uväznení v čase. Nočné prehliadky sa uskutočnili v dňoch 6. a 7. 11.2015 od 19.00 hod.
Do šľachtického sídla Ilešháziovcov sa vrátili v čase jeho významní majitelia a stretlo sa hneď niekoľko generácií naraz: Gróf Gašpar Ilešházi s manželkou Helenou Thurzovou, Juraj Ileśházi so svojou treťou manželkou Johanou Lavínou Buccelini, s ktorou prežíval kruté chvíle, manželka Jozefa Ilešháziho Terézia von Abensberg, žiaľ, tentokrát prišla sama, pretože Jozef ochorel. Jozefov syn Ján Baptista, ktorý v kaštieli umrel, tu ostal a po nociach sa prechádza po prázdnych komnatách kaštieľa, sa opäť zvíta s manželkou Sidóniou Batáňovou. Posledný z rodu, Štefan II. je tu bez milovanej manželky Terézie, ktorú zastihol krutý osud…          zdroj
V priloženej fotogalérií si môžete pozrieť 12 softvérovo upravených fotografií. Vo fotogalérií i-dca si môžete pozrieť všetkých 71 fotografií bez úprav, tak ako boli nafotené. V prípade záujmu o niektorú fotografiu nás môžete kontaktovať pomocou formuláru „kontakt

2015_10_28-DSC_4247V stredu sa na Borčickom trávniku odohrala dlho očakávaná dohrávka 4. Kola Slovnaft Cupu. Domáci žraloci západnej skupiny DOXXBERT ligy privítali prvoligistu zo Žiliny.
Prvý polčas sa niesol v znamení žltozelenej, keď Fabušovci nastúpili na ihrisko asi s prílišným rešpektom, ale prejavila sa aj väčšia homogenita kvality v Žilinskom kádri dvomi gólmi v domácej bráne v podaní Haskića a Škriniara. Po polčase sa uplatnila (aj zvýšená) bojovnosť a veľké herné nasadenie Borčíc. Niekoľko krát ohrozili Žilinskú svätyňu, pekne zakončoval najmä Bašista a dokonca zaznamenali aj gól z hlavy Plavšića po peknej akcií Barčíka, Bohu žiaľ pre postavenie mimo hry neplatný.
Nakoniec predsa len udreli znovu hráči Žiliny, keď v 82. minúte uzavrel skóre zápasu na 0:3 Jánošík. Potešiteľné je ale že Borčické mužstvo mohlo ísť z ihriska so vztýčenou hlavou, dalo do hry to na čo malo a predviedlo že plány majiteľa mužstva dostať sa do najvyššej súťaže nie sú nereálne.

Kompletné zápasové info nájdete na internetovej stránke FUTBALNET-u.
Priložené obrázky majú byť pozvánkou na celý fotoreport zo zápasu vo fotogalérií i-dca.

V domácom zápase mala Iskra Borčice možnosť potvrdiť vedúce postavenie v tabuľke DOXXBET ligy – sk. západ, ktorú o skóre vedie pred druhým FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa. Zároveň mala možnosť oplatiť letnú prehru z 2. kola, kedy Trnavskí mladíci v extrémne teplom počasí ubehali mužstvo z Borčíc. Bezgólový prvý polčas sa niesol v znamení obojstranne dobrého futbalu, domáce Borčice mali vďaka hráčskej kvalite o niečo málo viac z hry. Trnavské B-éčko hrozilo najmä rýchlymi protiútokmi, ktorým však chýbal záver pre väčšie ohrozenie Penksovej brány. Hosťujúca obrana mala problém najmä s agilným Barčíkom, pri bránení ktorého museli neustále zdvojovať, aby ubránili tohto hráča, čo vytváralo šance pre ostatných útočiacich hráčov Iskry…
Po prestávke sa im to však nepodarilo a najlepší hráč zápasu v domácom drese v 51 minúte skóroval. V 65. minúte zvýšil stav na 2:0 exDubničan Oliver Augustíni a v 73. minúte jemne zmenil smer lopty hlavou do brány Bašista. Stalo sa tak po rozohratí štandartky a centri Barčíka, ktorý bol predtým aj faulovaný. Druhý polčas bol v podaní Trnavy dosť nervózny, keď rozhodca odmenil žltou šesť členov Trnavského mužstva, ktoré si tak vrátane jednej žltej z prvého polčasu odnáša okrem prehry aj sedem kariet.

všetkých 80. fotografií zo zápasu vo fotogalérií i-dca, tu malá ukážka:

V sobotu 10.10.2015 sa konal pred ABC-čkom už 6. ročník medzinárodných majstrovstiev Dubnice nad Váhom vo varení gulášu. O prvenstvo sa rozhodli zabojovať nielen naši priatelia z družobných miest Vác a Otrokovíc, ale aj skupina poslancov na jednej a mesto pod vedením primátora na druhej strane.
Počasie hrozilo kaziť dažďom celý deň, nakoniec ale zostalo len pri hrozbách a tak účasť Dubničanov viac poznačil fakt, že ani dva dni pred akciou som na Googli nenašiel čo len slovko o tom že sa nejaká podobná akcia koná a kto ju usporadúva. Deň pred akciou nevedel o 6. ročníku tejto akcie ani facebook, a to už je čo povedať. Ako sa vraví, kto nie je na facebooku, ako keby ani nebol. Myslím si že táto inak veľmi vydarená akcia si zaslúžila podstatne lepšiu propagáciu, v dnešnej dobe presýtenej vizuálnym smogom jednoducho mať jeden, či dva plagáty nestačí.
Hoci bol oficiálny začiatok stanovený na 12 hodinu, už o 11 bolo vidieť na súťažiacich že boj o prvenstvo berú smrteľne vážne a nepodceňujú technické prípravy. Pozorovaním súperov sa snažili čo to uhádnuť z ich taktiky a hlavne odhaliť ich tajné tromfy, či know-how.
O nezmieriteľnom boji svedčí aj fakt, že okrem legálnych zbraní sa jednotlivé tímy uchýlili aj k menej čistým praktikám a hneď na začiatku rozbalili na svojich stoloch nejaké tie ich „domáce“ špeciality. Zjavil sa chlieb s oškvarkovou nátierkou a cibuľou, tlačenka, klobása, grilovaná krkovica, marinovaný podbradok, žobrácka kaša, .. Každý z nich sa tak snažil nalákať odbornú porotu práve k tomu svojmu stolu a nakloniť si ju aj niečím na zohriatie. Špeciality potešili aj okoloidúcich, ktorí s takmer stopercentnou istotou potvrdili fakt, že nejaký hamburger, či podobný biznisfood ani zďaleka nemajú na takúto Slovensko – Maďarsko – Českú zdravú výživu, najmä ak jej trávenie je podporené kvapkou bezkolkovej prevencie. Pri pohľade na toto všetko by Bruselských úradníkov asi trafil šľak 😀

všetky fotky môžete vidieť vo fotogalérií i-dca

Zapálením ohňa v kotloch spadlo zo súťažiacich všetko predštartovné napätie. Teraz vládlo na jednotlivých stanoviskách okolo kotlov už len plné nasadenie a sústredenie, ale aj tak nám niektorí súťažiaci stihli popri práci čo to povedať. Napríklad riaditeľ Dumatu p. Ublanič nám prezradil, kedy je guláš dobrý. Podľa jeho slov najmä vtedy, keď je človek hladný. Ceste k dobrému gulášu podľa neho pomáha aj fakt, ak ho človek varí s láskou. Podľa neho bola moja otázka položená veľmi správne, lebo on guláše delí iba podľa toho či sú dobré, alebo zlé. Za zlý guláš môže iba to, ak sa niečo preženie a je toho v guláši veľa. Zle pre guláš podľa neho je aj to, ak sa guláš oklame a je v ňom málo mäska. Jeho slová ďalej citovať nemôžem, lebo zistil že sa mu niekam stratilo skoro celé súťažné družstvo v osobách primátora a viceprimátora … 🙂

Skôr ako sa mi stihol k rovnakej otázke vyjadriť z druhého družstva poslanec p. Sečány, jeden z jeho kolegov (radšej nebudem menovať, možno sa aj sám prezradí) stihol poznamenať, že pre dobrý guláš je najdôležitejšie sa neožrať počas jeho varenia. Podľa p. Sečányho je ale úspech skrytý v základe gulášu, teda v správnom množstve cibule a v jej akurátnej príprave. Druhým faktorom dobrého gulášu podľa neho sa skrýva v mäsku. Divina, alebo dobrá hovädzina, žiadna bravčovina.
Súťažiaci z Otrokovíc odpovedali na otázku „na čo sa môžeme tešiť“ veľmi diplomaticky: „Na Michelinskú hviezdu a na klasický guláš z hovězí kližky“ (hovädzí močing, pozn. autora). Viac nechceli takticky nič prezradiť, nakoľko celá súťaž bola ešte len v začiatkoch.
Hostia z Maďarského Vácu prejavili veľkú radosť že sme ich pozvali a zároveň všetkých ubezpečili, že ešte väčšiu radosť budú mať ak budú aspoň predposledný.
Celý program spestrovalo niekoľko plánovaných vystúpení. Hudobná skupina Duo M, Skupina historického šermu z Prahy, oldies Vršatec. Slovo „plánovaný“ nebolo samoúčelné. Spontánne sa začali baviť všetci zúčastnení, hudba do tanca a spevu primäla aj divákov a najvzácnejšie chvíle plné dojatia ale vyvolal už viac ako 86. ročný pán Zimák z Otrokovíc. Môžeme si ho pamätať ako zbormajstra speváckeho súboru ktorý pred časom vystúpil aj v Dubnici nad Váhom v rámci kultúrneho leta. S požičanou harmonikou, spolu s kolegyňou so súťažiaceho družstva z Otrokovíc neplánovane zahrali a zaspievali niekoľko Valašských pesničiek, ktoré chytili za srdce asi každého kto sa zúčastnil. Zároveň prezradím že p. Zimák sa so svojim zborom predstaví v kostole sv. Jakuba počas Vianočných koncertov.

Porota to mala veľmi ťažké. Podľa ich slov boli všetky guláše jedlé 😀 Malé detaily posunuli na tretie miesto poslanecký guláš. Druhé miesto si vybojovali hostia z Vácu a na prvom mieste, aj keď bez Michelinskej hviezdy sa umiestnili Otrokovice. Ich podanie gulášu zabodovalo svojou netradičnou prípravou, ale zaslúžil si prvenstvo aj chuťou a všetkými kvalitatívnymi parametrami.
Netrvalo dlho a o to aby v kotlíkoch zostali iba naberačky sa postarali rady Dubničanov. Som rád že som sa zúčastnil tejto podarenej akcie a teším sa na už 7. ročník. Zopár tu priložených fotiek by malo byť pozvánkou na ♦ kompletný fotoreportz akcie, kde je presne 227 fotografií 😉

6.10.2015 sa v Ilave odohral priateľský prípravný zápas medzi 16. ročnými reprezentantmi Slovenska a Česka. Slováci zvíťazili najtesnejším možným spôsobom 1:0 po hrubej chybe Českého brankára hneď v úvodných minútach.


Po zbytok zápasu sa hral síce bojovný, ale fér futbal. Bohu žiaľ v intenciách toho na čo je Slovenský divák naučený, väčšinou medzi šestnástkami a chudobný na gólové príležitosti.
Slovenské mužstvo malo o niečo viac hry, vyzeralo to na lepší fyzický fond, ale ten rozdiel bol tak malý, že ho nedokázalo pretaviť do druhého gólu. Zároveň to stačilo ale na to, aby sme udržali české mužstvo po väčšinu zápasu mimo dosah našej brány a nedovolili im ani len korigovať stav.

Všetky fotky vo fotogalérií i-dca.

V pondelok 5.6.2015 sa uskutočnilo stretnutie Akadémie Jozefa Jankecha s rodičmi detí, ktoré trénujú futbal zastrešené touto neziskovou organizáciou v Dubnici nad Váhom. Stretnutia sa zúčastnili aj zástupcovia mesta Dubnica nad Váhom, konkrétne viceprimátor p. František Mikolášek a poslanec MsZ a člen finančnej komisie Ing. Viliam Sečány. Stretnutie otvoril a viedol Ing. Miroslav Bičan, ako štatutár a výkonný riaditeľ nadácie, ktorý v úvode rodičom, ktorý prichádzajú do styku s AJJ prvý krát v stručnosti predstavil Akadémiu, jej krátku históriu a poslanie…
Po týchto formalitách už boli na rade len prozaické veci ktoré trápia na Slovensku asi každého, peniaze, výdavky, financovanie. Ako prvé p. Bičan vysvetlil rodičom najmladších detí, ktoré začali svoje futbalové kroky zápisom do najnižších ročníkov prípraviek príspevkový systém.
V druhom kroku bola rodičom predstavený minimálny finančný objem, ktorý musí AJJ zabezpečiť pre úspešné absolvovanie tréningového procesu a súťažného ročníku. Medzi najväčšie finančné záťaže patrí určite doprava, jej priemerný mesačný objem sa pohybuje nad hranicou 2100 eur. V druhom rade medzi výdavky ktoré značne zaťažujú rozpočet Akadémie sú odmeny pre trénerov a zberné faktúry z futbalového zväzu, ktorými sa financujú rozhodcovia a delegáti majstrovských zápasov, ako aj iné administaratívno-technické záležitosti. V tretej skupine síce najmenších položiek, ale ich súčtom významným podielom je uhrádzanie zdravotníckej a usporiadateľskej služby, pranie dresov, pitného režimu, výbava lekárničiek a iné. V zásade predstavujú minimálne mesačné výdaje AJJ v priemere sumu 6 až 6 a pol tisíca eur.

Na pokrytie minimálnych nákladov slúži v prvom rade dotácia mesta Dubnica nad Váhom vo výške 35 tisíc eur, výber členského v mesačnej výške (v ideálnom prípade) cca 2100 eur. Ďalej je to príjem z 2% odvedenej dane, ktoré predstavovalo za rok 2014 2.910 eur a iné drobné príjmy, ako je zisk z rodičovskej zábavy, či vzdelávacích poukazov.
Ideálnym stavom by bolo naplnenie rozpočtu na 75 tisíc eur a viac, kedy by mohlo dôjsť aj k potrebnej obnove materiálovo – technického zabezpečenia, ako sú lopty, tréningové náradie a podobne.

Výkonný riaditeľ AJJ p. Bičan zároveň vyzdvihol aj inú nezištnú pomoc mesta, ktorá odhadom predstavuje približne 100 tisíc eur a to je možnosť bezplatného využívania mestského športového areálu s vodou a energiami. V tomto rozpočte sú zahrnutí aj pracovníci starajúci tvoriaci nevyhnutné technické zázemie, ako je upratovanie, starostlivosť o trávniky hlavného a pomocného ihriska a podobne. Kritiku ale namieril do vlastných radov, do rodičov, ktorí sa pomerne pasívne stavajú k možnosti pomôcť financovať mládežnícky futbal. Konkrétne vytkol fakt že do výberu z 2% odvedenej dane sa zapojilo veľmi málo rodičov a takto vygenerovaná suma bola len 2.910 eur. Kritizoval aj fakt, že Dubnica nad Váhom, ako mesto s viac ako 25 tisíc obyvateľmi a širokou základňou futbalovej mládeže „prehralo“ boj o dotáciu 3.000 eur z nadácie SPP, kedy sme v bezplatnom hlasovaní pomocou MT dokázali získať iba približne 950 hlasov. Zahanbilo nás viac obcí, ktoré majú len 500, či 600 obyvateľov a dokázali si zabezpečiť aj viac ako trojnásobok hlasujúcich.

V návrhu zlepšenia p. Bičan požiadal rodičov, aby si v mladších ročníkoch – od U15 dole zvolili a delegovali zástupcov z jednotlivých ročníkov, ktorí doplnia orgány Akadémie. Navrhol aj možnosť bezplatnej usporiadateľskej služby z radov rodičov na majstrovských zápasoch. Za pozitívum označil fakt, že sa podarilo zlepšiť tréningový proces atletickou prípravou ktorú absolvujú raz týždenne všetky trénujúce ročníky žiakov aj dorastencov. Jej primárnym cieľom je zlepšiť pohybovú kultúru, rýchlosť a efektívnosť pohybu. Druhým svetlým bodom sú nesmelé začiatky, či skôr obnovenie regenerácie v kúpeli a masážami v dorasteneckých ročníkoch po zápasoch.

Výkonný riaditeľ AJJ p. Bičan zároveň všetkých oboznámil s faktom, že snaha o získanie dotácie na prestavbu bývalého hádzanárskeho ihriska, terajšieho VIP parkoviska známeho aj pod názvom JAPEX skončila neúspechom. Nesplnili sme politické kritériá a naše vedenie mesta nie je politicky orientované smerom k vládnucej strane. Rekonštrukcia umelej trávy na 2-ke ihrisku sa zatiaľ odkladá pre prílišnú finančnú náročnosť, keďže môže podľa kvality novej umelej trávy predstavovať až sumu 100 tisíc eur.

Rodičom a všetkým zúčastneným sa prihovoril aj poslanec MsZ Ing. Sečány, ktorý zaspomínal na časy keď sa mládežníckemu futbalu darilo pracovať v podstatne lepších podmienkach a načrtol vízie, ktoré by časom mohli tento stav obnoviť. Ubezpečil zúčastnených o plnej podpore mesta mládežníckemu futbalu. Uviedol že plán zastabilizovania hokeja v Dubnici nad Váhom sa podaril, keď sa zastavil úplný kolaps detského a juniorského hokeja, situácia sa zlepšila a podarilo sa dosiahnuť stav, keď by mal nastať opäť progres. Teraz podľa jeho slov venujú svoje sily a aj prostriedky do toho, aby sa podarilo dosiahnuť progres aj v mládežníckom futbale a podarilo sa ho odpútať z hranice prežitia. Poznamenal spolu s viceprimátorom p. Mikoláškom že sa začínajú diať aj určité zmeny, ktoré môžu predznamenať pokrok aj vo futbale dospelých. Tieto dva elementy, seniorský a mládežnícky futbal totiž jeden bez druhého nemôžu zdravo fungovať a môžu sa rozvíjať iba vo vzájomnej symbióze.

Rodičia najmladších žiackych kategórií boli ešte upozornený na niektoré technické aspekty, najmä na to, aby svojim deťom kupovali kvalitatívne správne lopty slúžiace na tréning a hlavne správnej veľkosti. Prípravky môžu používať veľkosť lôpt č.5., ale v žiackych kategóriách po U13 by sa mala používať výhradne veľkosť 4., túto veľkosť používajú aj ženy a dievčatá. Veľkosť lôpt č.5. je určená starším kategóriám, od U14.

J.Z.

Na záver si môžete pozrieť zopár fotiek zo stretnutia AJJ s rodičmi na starej tribúne športového areálu:

Dnes odohralo zatiaľ neporazené mužstvo U15 MFK Dubnica nad Váhom majstrovský zápas 9. kola II. ligy ZSFZ na pôde súpera – AS Trenčín v Zamarovciach. Prvý polčas sa niesol v znamení boja a slušného, aj keď neefektívneho nasadenia. Prejavila sa mierna prevaha hosťujúceho týmu, ale len herne, výsledkovo bol prvý polčas obojstranne jalový, keď Dubnickí chalani poriadne smerom na bránu zakončili asi len raz, drobili hru pred šestnástkou súpera prihrávkami, často nepresnými a už „po funuse“. Na vlastnej polovici ihriska posúvali často zbytočne loptu späť až na Luba Miakiša v bráne.
V druhom polčase padli prestávkové slová o hre trénera Juraja Bútoru na úrodnú pôdu, keď aj vďaka tomu že na Trenčanoch sa začínala prejavovať únava z odrážania tlaku, stali sa útoky Dubnice nebezpečnejšie a konečne sa dočkali hostia aj gólového vyjadrenia stavu na ihrisku. V 51. minúte strelil prvý gól Dominik Dohňanský. To posadilo útočiacich hráčov MFK na koňa a naopak, prejavilo sa na miernej rezignácií súpera a v 57. minúte strelil čerstvo vystriedaný Tomáš Dražkovec druhý gól. V 60. minúte potvrdil výhru na konečný stav 0:3 Daniel Floriš.

Áčko starších žiakov MFK Dubnice tak potvrdilo svoje zatiaľ dominantné postavenie v tabuľke, keď vedú II. ligu st. žiakov ZSFZ s 25. bodmi pred druhým MŠK Považská Bystrica s 18. a FK Lokomotíva Trnava so 17. bodmi.

Vyzdvihnúť musíme aj výkon hlavného rozhodcu Patrika Buriana a jeho asistenta Romana Kovačika, ktorí viedli zápas naozaj korektne a citlivo, čo v súťaži často nebýva samozrejmé.
Podľa nášho sčítania videlo zápas niečo viac ako 40 divákov

Zopár fotiek zo zápasu v prílohe, ostatné fotky vo fotogalérií i-Dca.