v meste a okolí

Že sa blíži veľká noc a s tým spojená šibačka je jasné z výzdoby v našej mestskej časti Prejta – Vystrkov. Skrátka miestne dievčence, dievky a ženy nič nenechávajú na náhodu 😉

« z 3 »

bez komentára 🙂

Konečne uderil poriadny mráz a zamrzli aj rybníky v Prejtej – Vystrkove. A to je vždy potom na ploche eldorádo všetkých miestnych nadšencov korčuľovania a hokeja. Dnešný deň nebol výnimkou, aj keď teplota v doline kde slnko po obede nedočiahne bola hlboko pod bodom mrazu. Hrial pohyb, čaj z termosky a aj nejaká tá kvapka prevencie 😀 Podarilo sa mi spraviť zopár obrázkov skôr než mi zašlo za nechty, hádam sa budú aspoň trošku páčiť.

« z 3 »

Skončili sviatky a každý pohyb je fajn. Aj preto, ale aj zo zvedavosti som využil výsadu a pobehal po rozostavanom „mrakodrape“ na námestí. Na počudovanie, pohybovalo sa nás tam viac. Zopár obrázkov čo som spravil je v pripojenej fotogalérií:

« z 2 »

Včera som sa túlal s fotoaparátom na chrbte a statívom na pleci večernou Dubnicou nad Váhom. Dávno som túžil odfotiť kostol sv. Jána Bosca na snežnej prikrývke. Nakoniec sa mi to podarilo, hoci nad biednou prikrývkou. Riskovať som nemohol pretože neviem či ešte nejaký sneh bude. Pri tej príležitosti som sa pozrel aj na vianočnú výzdobu centrálnej časti Dubnice nad Váhom.

 

2015_03_08_DSC0698MDŽ, teda 8. marec pripadol tohto roku (2015) na nedeľu. V meste šedivé predjarie, málo oteplené zubatým slnkom ma lákalo ísť sa trochu nadýchnuť čerstvého vzduchu. Len tak naľahko, iba s vodou a s foťoaparátom v batohu. Celý deň bez jedla,  kvôli odbúravaniu „salla“ 🙂  Vedel som že za Záhumennou – pre neznalých, to sú vzdialenejšie konce Prejtského chotára – nájdem ešte aj čistý sneh. A veru užil som si ho, miestami aj po kolená sa dalo zaboriť, keď zľadovatená krusta na povrchu pod nohami povolila. Na samom vrchu Holazní to stálo za to. Síce fest čerstvo, ale výhľad na parádu…
Nápad vyvetrať sa som nemal sám, Po chvíľke samoty sa z lesa vynoril párik mladých turistov. Evidentne boli spokojný s výhľadom (a kľudom) tiež. Spravil som im niekoľko fotiek. Aj som ich vylepil tuším na fejzbuuuk, neviem ale či sa dostali až k tomu páru, nezaregistroval som myslím žiadnu spätnú väzbu. Aj preto skúsim takto ešte raz, cez blogovisko opäť vystaviť fotky. Možno sa spoznajú, možno niekto spozná ich a dá im vedieť, že fotky stále na nich čakajú. Stačí sa ozvať, napríklad aj cez kontakt.

flash foto report s predštartovnou atmosférou otvorenia OZC Astra 😀

Billa OC Astra

Bol som sa poprechádzať, samozrejme s foťákom po novom OZC Astra. Kto nevie, je to práve dokončovaná prízemné budova na námestí Matice slovenskej. Nie že by som nemal ako inak tráviť nedeľné predpoludnie, ale nedalo mi neísť sa kuknúť na to čo je nové. A pozrieť sa na to aká je realita, čo sa týka „kuvičích hlasov“  ohľadne odpojenia podchodu od autobusovej zastávky a chodníku, aj to ako vyzerá ten výjazd, ktorý hrozí podľa majstrov sveta v predpovedaní dopravným kolapsom.
Asi ako takmer vždy sú hlasy „pesimistov“ v predstihu pred zdravým rozumom. Východ z podchodu je napojený tak ako má, nie je problém ho po prechode prekonať kľudne aj s kočiarikom, či invalidným vozíkom. A ten dopravný chaos – každý kto naozaj už zopár rokov šoféruje vie, že žiaden kolaps nehrozí, Jednak je to parkovisko pred Billou pre pár áut, teda nič gigantické na spôsob Lauga s Tescom v Trenčíne a jednak, vjazd a výjazd je iba „po pravej ruke“. Žiadne prepletanie sa medzi autami do ľava. Kolaps nemôže vzniknúť ani náhodou, aspoň pokiaľ nebudú v aute sedieť tí odborníci, čo ho prorokujú 😀
Spravil som 45. fotiek z interiérov už takmer hotovej Billy, aj zo zákutí, ktoré ako zákazníci nikdy neuvidíte. Prešiel som pozemnú garáž a pofotil aj trošku interiéru. Nech sa páči nakuknúť:

« z 2 »

oprava chodníkov na ul. Pionierskej
Revitalizácia komunikácií a s tým spojenej dopravnej infraštruktúry sa dotkla aj celej ul. Pionierskej. Po kladení nových inžinierskych sietí nastal čas na posledný krok – opravu rozkopaných chodníkov.
Mesto využilo situáciu a zároveň s opravou sú aj rozšírené. Čo je ale pre obyvateľov priľahlých bytoviek dôležitejšie, konečne sa dočkali aj parkovacích plôch a aj rozšírenia prístupu k svojim obydliam.

2015_11_18-DSC_9381tak nám opäť namontovali (nový) „hop“ na zrekonštruovanú cestu pri kostole .. Celkom som si zvykol za tých pár dní čo tam nebol, že tam nie je. Treba držať ochrannú ruku nad veriacimi cestou do kostola technickými prostriedkami, veď nie vždy sa dá spoľahnúť na anjelov strážnych 😉

2015_11_05-DSC_8612Je veľa miest v Dubnici nad Váhom a jeho okolí, ktorými sa môžeme pochváliť. Sú však aj také, ktorými sa pochváliť nedá. Často sú tieto miesta utajené zraku bežného občana. Jedno z týchto miest je v skrytom zákutí intravilánu mesta. Nazval som ho „base camp“. Je to tábor, v ktorom býva skupina bezdomovcov. Bohu žiaľ aj takéto miesto „reprezentuje“ dobu a divný systém ktorý v nej vládne.

Bol som sa s Robertom (eRZet) vyblázniť trošku v parku. Keďže sa nemôžme už blázniť žiadno inak, vzali sme si fotoaparáty. Čo a mi podarilo odfotiť vám ukážem:

myslím že slová netreba, stačí si pozrieť obrázky …

Pondelok som mal celkom vyplnený a v podvečer som ešte utekal na stretnutie rodičov futbalovej omladiny s Akadémiou Jozefa Jankecha a zástupcami mesta. Schôdza sa konala na starej tribúne futbalového štadióna 16:45. Prišiel som skôr, ani neviem prečo som bol v omyle že to celé má začiatok už o pol piatej. Keďže som mal foťák so sebou, mal som čas a na štafáku bolo kopec ľudí, spravil som zopár fotiek .. Možno niekoho spoznáte 😉

Tak som sa nechal vyprovokovať Robertom, ktorý sa vracal sklamaný z výletu zo Žiliny, na asi poslednú zmrzlinu v tomto roku. Robert, inak známy pod skratkou eRZet, ešte známejší ako nadšený fotoaparátista a kameraman a najznámejší ako nadšený člen fanklubu Vlastičky Mudríkovej, rád cestuje hore – dolu po všetkých akciách aj vďaka Ficovi. Robert je totiž už dôchodca a jeho hyperaktivite vyhovuje cestovanie vlakom zadarmo. Vyrazil som von hneď po telefonáte že ma čaká pred „Turkom“ a cestou som prehodil cez plece fotobrašňu. Oplatilo sa, lebo okrem lízania zmrzliny a preberaniu témy čo s víkendom (aj tým budúcim) som zmerčil dve mladé a šarmantné dámy. Jedna sa evidentne s veľkou chuťou kŕmila čokoládovou zmrzkou a po zvolení že môžem fotiť, vzniklo zopár, myslím si celkom slušných obrázkov. Nech sa páči kuknúť:

Loading...